Mindez annak ellenére van így, hogy Kínában az OpenAI nem tette elérhetővé a szoftvert, így a lakosság csak VPN hálózaton és külföldi telefonszámokon keresztül férhet hozzá.
Habár a kínai techóriások, mint a Baidu vagy az Alibaba, már évek óta dolgoznak saját mesterséges intelligenciára törekvő algoritmusaikon, a kínai chatbotok eddig inkább a társas interakciókat tökéletesítették – mint például a WeChat szuperappja, a milliók magányát csökkentő virtuális barát és barátnő, XiaoIce –, a ChatGPT viszont inkább szövegírásban, kódolásban és egyéb nyelvi feladatokban jó.
A Reuters pénteken adott közre egy összeállítást a rivális kínai projektekről.
- A Baidu három napja jelentette be, hogy márciusban fejezi be az Ernie Bot nevű, ChatGPT-szerű projektjének belső tesztelését.
- Az Alibaba szerdán közölte, hogy nekiállt lefejleszteni saját ChatGPT-jét, ami jelenleg szintén belső tesztelés alatt áll. Hozzátették, hogy a generatív tanuló algoritmusok és a nagy nyelvi modellek már kutatóintézete, a Damo Akadémia 2017-es megalapítása óta a cég látóterében vannak.
- A Tencent csütörtökön jelentette be, hogy elkezdte feltérképezni a ChatGPT-eszközök technológiáját és továbbra is olyan jellegű mesterségesintelligencia-kutatásokba invesztál, ahol már vannak erőforrásai – ez a gépi tanulási algoritmusok és a természetes nyelvfeldolgozás.
- Az e-kereskedelemmel foglalkozó JD.com pénteken adott hírt arról, hogy elindítja a ChatGPT-hez hasonló ChatJD nevű, elsősorban üzleti szoftverét.
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!