A magyar kitöltők válaszaik alapján a hagyományos oktatási formát részesítik előnyben, ezt bizonyítja, hogy 72 százalékuk a személyes tanórák mellett tette le voksát, míg mindössze 11 százalékuk választaná az online oktatást. A fennmaradó 17 százalék pedig úgy véli, mindkét módszer hatásos, ezért nem szívesen választanának közülük. A válaszadók véleménye a többi régióban sem különbözik: a szavazók több mint 70 százaléka támogatja a személyes iskolai oktatást.
A felmérés második kérdésében a különböző oktatási formák hatékonyságát vizsgálták: az egyes régiók válaszaiból kiderült, hogy a legtöbb országban a válaszadók 80 százaléka a tantermi oktatást jóval hatékonyabbnak tartja az online és a vegyes módszerekkel szemben.
A Viber Közösségekben végzett felmérés eredményei alapján az alkalmazást elsősorban továbbra is leginkább a szülőkkel, tanárokkal és osztálytársakkal való kommunikációra használják, illetve kisebb arányban a házi feladatok beszerzésére vagy az online órákon való részvételre.
„Az online iskolai lehetőségek megjelenése teljes mértékben megváltoztatta a diákok, a szülők és a tanárok hozzáállását az oktatáshoz. Örülünk, hogy a Viber mindig kéznél van az iskolai feladatok és az egymás közötti kommunikáció megkönnyítéséhez. Továbbra is azon dolgozunk, hogy a tanulók, tanárok és szülők csoportjait egyszerűen, de hatékonyan kössük össze és a lehető leginkább megkönnyítsük az idei tanév alakulását" – mondta Atanas Raykov, a Rakuten Viber EMENA vezető igazgatója.
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!