Az egy teljesen normális dolog, ha valaki időnként szorong vagy túlzottan aggódik bizonyos helyzetekben, a közelben zajló orosz-ukrán háború pedig egy olyan mértékű fenyegetettséget és kontrollvesztést jelent, amivel a mi generációnk még nem találkozott és biztos vagyok abban is, hogy a sokat tapasztalt idős emberekben is komoly félelem jelent meg - írja a lifedriving.hu. Fontos tudni és elfogadni is, hogy a félelem, a szorongás, vagy akár a rettegés érzése természetes reakció a jelen helyzetünkre, ezért a szorongás csökkentése erősen indokolt.
A szorongás jelei
A körülöttünk lévő világ folyására nagyrészt nincs befolyásunk, vagy csak nagyon minimális hatással bírunk, ezért arra kell törekednünk, hogy a szorongás, a félelem nem tudjon rajtunk eluralkodni, mert ezek az érzések rombolják az egészséget, megbénítanak testben és fejben, szükség esetén nehézzé teszik a döntést és a cselekvést is, igen, ezt is figyelembe kell venni.
A szorongás leggyakoribb jelei:
- Nyugtalanság
- Nehéz légzés
- Fejfájás
- Gombócérzés a torokban
- Koncentrálási nehézségek
- Gyakori fáradtságérzés
- Ingerlékenység
- Türelmetlenség
- Az izmok merevsége
- Alvási problémák
- Gyomorfájdalmak
- Hasmenés
A szorongás csökkentése az egészségünket szolgálja
Mindannyiunknak más és más eszközei vannak arra, hogy kezelje a stresszes helyzeteket, másféle praktikákat vetünk be a szorongás csökkentése érdekében, amelyeket jobb esetlen már rutinszerűen használunk az év minden olyan napján, amikor stresszesnek, szorongónak érezzük magunkat.
Tehát a szorongás ellen mi magunk is tehetünk:
- Fogadjuk el az érzéseinket
- Fegyelmezzük a gondolatainkat
- Próbáljunk több időt tölteni a családunkkal és a számunkra fontos emberekkel.
- Hívjuk fel barátainkat, vagy találkozzunk velük, érdeklődjünk hogylétük felől
- Hallgassunk meg másokat ítélkezés nélkül
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!