Startup, innováció, közösség

Startup, innováció, közösség
Sikerrel zajlik a Hungarian Startup University Program az Eötvös Loránd Tudományegyetemen: az innovációs programban idén közel 180 ELTE-s hallgató vesz részt. Jelenleg az őszi félévben benyújtott legjobb startup-ötletek továbbfejlesztésén dolgoznak a csapatok, valamint közösségszervező események is várják az érdeklődőket.

A Nemzeti, Kutatási és Fejlesztési Hivatal által életre hívott, az Express Innovation Agency szervezésében zajló Hungarian Startup University (HSUP) az ország első online egyetemi startup képzése, célja az egyetemisták megismertetése a modern vállalkozói ismeretekkel. A két féléves, szabadon választható tárgy első félévében az innovatív gondolkodásmód, a startup világ megismerése a cél, a második félévben a vállalkozások felépítésével kapcsolatos gyakorlati tudás sajátítható el.

Az e-learning kurzus őszi félévét közel 180 ELTE-s hallgató fejezte be sikeresen. A félév zárásaként a hallgatóknak egy ún. one pager kidolgozása révén lehetőségük volt pályázni saját startup-elképzelésük továbbfejlesztésének támogatására. A csaknem kétszáz one-pager közül tízet választottak ki az egyetem innovációért és vállalkozásfejlesztésért felelős munkatársai és a külső szakértők. A legjobb ELTE-s ötletek többek között a fenntarthatóságra, a mesterséges intelligencia használatára, valamint közösségépítő- és vállalkozástámogató platformok fejlesztésére fókuszálnak.

„Nagyon sok színvonalas ötlet érkezett be a hallgatóktól az idén, nehéz volt választani közülük. Kíváncsian várjuk, hogy a következő hónapok során milyen fázisba jutnak el a projektek. Az ELTE HSUP csapata a tavasz folyamán Budapesten és Szombathelyen is szervez interaktív workshopokat annak érdekében, hogy minél több egyetemi hallgató figyelmét felhívjuk a startupok és a vállalkozásfejlesztés világára. A HSUP szélesre tár egy izgalmas ajtót, a hallgatóknak csak be kell lépniük rajta” – emelte ki Szöllősi Szilvia, a program intézményi koordinátora, az Egyetemi Stratégiai Iroda vezetője.

A HSUP tavaszi félévében országszerte 200 ötlet – köztük a tíz ELTE-s projekt – továbbfejlesztésén dolgoznak a hallgatók, csapatokba rendeződve, szakértő mentorok támogatásával. Az NKFIH által a Program megvalósítására dedikált támogatás keretében a nyertes ötletgazdák és a kiválasztott ötletekhez csatlakozott csapattagok fejenként havi 150.000 Ft ösztöndíjban részesülnek 4 hónapon át. A félév végén a legjobbnak bizonyuló csapatok lehetőséget kapnak a nyilvános, inkubátoroknak és befektetőknek szóló bemutatkozásra, ahol akár további finanszírozást is szerezhetnek projektjükhöz.

 

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!