A kurzus olyan pedagógusok, pszichológusok és más, az oktatási rendszerben tevékenykedő szakemberek jelentkezését várja, akik napi kapcsolatban állnak fiatalokkal. A megfelelően kiképzett, hozzáértő specialisták kulcsszerepet játszanak abban, hogy a diákok, szülők és akár saját kollégáik is jobban eligazodjanak a gyorsan változó digitális környezetben.
A képzés első évfolyama már sikeresen végzett, így ma már 30 net-coach dolgozik az ország különböző iskoláiban és intézményeiben. Az ő feladatuk előadásokkal, tanácsadással és konzultációkkal segíteni saját közösségüket az okoseszközök és a közösségi média tudatosabb és biztonságosabb használatában. A visszajelzések egyértelműen igazolták, hogy nagy szükség van a munkájukra, ezért az első év tapasztalatainak felhasználásával és beépítésével októberben elindul a képzés második évfolyama.
A három hónapos kurzus egy tizenhárom napos intenzív tréning formájában, általában kéthetente pénteken és szombaton kerül megrendezésre, ennek során a résztvevők a legkiválóbb szakértőktől sajátítják el az újmédia működésének minden részletét. A résztvevők digitális világ kihívásaihoz fűződő tanácsadói, tartalomfejlesztői és konfliktuskezelési készségeket is szereznek.
A cél nem csupán az, hogy a net-coachok képesek legyenek a hatékony és biztonságos eszközhasználatra, hanem hogy tudásukat mások javára is tudják fordítani: a program ezért külön hangsúlyt fektet arra, hogy a diákokhoz és a szülőkhöz egyaránt hatékonyan tudjanak szólni, és képesek legyenek őket szakszerű tanácsokkal is ellátni.
A jelentkezéssel kapcsolatos részletes információk már megtalálhatóak az Apor Vilmos Katolikus Főiskola honlapján.
A program védnökei Dr. Koltay András, az NMHH elnöke, valamint Dr. Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora.
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!