
Lesz-e belvárosi Dínópark?
49%-os részt felajánlva a vállalkozásból, az üzleti showműsor magyarországi történetének legnagyobb ajánlatával érkezett a Cápák elé Horváth Ákos és Putz Attila. 2,5 milliárd forintot kértek, hogy a belvárosi Retró Múzeumuk után Dínópark-tulajok legyenek a Cápákkal együtt. Bár vannak a stúdióban „őscápák”, a befektetők mégsem szálltak be a budapesti őslénypark létrehozásába.
Fóliás Juci „betakart” egy Cápát
Bútorok, panellakások megújításáért dolgozik Zsámboki Judit, akit „Fóliás Juci”-ként ismernek vevői és partnerei. A családi garázsból indult vállalkozás ma már 300 milliós árbevételű céggé nőtte ki magát. A több mint 700 ezer magyar panellakás potenciális aranybánya a vállalkozó szerint, ezért Judit 50 millió forintot kért a befektetőktől, amiért 8%-ot ajánlott fel. Mivel a cégük tőkehiányos, nem tud minden megrendelést azonnal teljesíteni, a pénzzel gyorsítana a rendszeren. Balogh Petya ki is próbált egy fiók-fóliázást a stúdióban, nosztalgiát érezve gyerekkora iránt, amikor még ő maga is panellakásban lakott és hasonlóképpen építgették-szépítgették lakásukat. Orbók Ilonának nagyon szimpatikus volt a vállalkozó karakán stílusa, hogy négy gyerek mellett vállalkozóként helyt áll, ezért 30%-ért megadná az 50 milliót, úgy, hogy 3 év múlva kiszáll, de ha a potenciális vevő – akit ő hoz - nagyobb üzletrészt akar, akkor azt a vállalkozók odaadják, maximum 49%-ig, így a többség még mindig néluk maradhat. Moldován Andrásnak azonban más elképzelései voltak! 25%-ot kért több lépésben, először 12,5%-ot szerezne meg a vállalkozásból, amiért csinál egy vállalatot, ami, ha eléri az 500 milliós árbevételt, azonnal fizet Juditnak 50 millió forintot, cserébe újabb 12,5%-ot kap. Ezen a ponton még a Cápák is összekaptak! Balogh Levente szerint Orbók Ilona ajánlata korrektebb és jobb, javasolja, hogy a vállalkozó azzal éljen. De ez mégis Moldován András üzlete lett, akinek milliárdos tervei vannak Fóliás Jucival.
Selyemből szőtt álmok
Egy fiatal házaspár, Lukács-Tóth Boróka és Lukács Asztrik selyemből készült minőségi ágyneműket és éjszakai viseleteket gyártanak és árusítanak. Az egyedi tervezés szavatolja a vevők és a vállalkozók édes álmait. 12 millió forintért érkeztek, hogy a vállalkozás tovább tudjon növekedni, amiért 10%-ot ajánlottak fel. A Cápáknak szimpatikus volt a fiatal pár, de ezt az álmot nem kergették velük, így sorban kiszálltak.
Balogh Levente beszállt a használtautó bizniszbe
A Connectini egy, Kálmán Gábor és Horváth Oszkár által megálmodott, eszköz és egy saját fejlesztésű szoftver, ami az autók adás-vételére, a használt autók eladása körüli vitás költségek csökkentésére és rendezésére lett kitalálva. Egy 0-24 órás távmonitoring rendszert fejlesztettek az autókhoz, amit kényelmi funkciókkal egészítettek ki, megkönnyítve az autók vételét-eladását megbízható, könnyen hozzáférhető diagnosztikai adatokkal. A kereskedők szerint ez a vásárló és az eladó érdeke is. A vállalkozók célja, hogy az éves szinten közel 70 millió adás-vételt bonyolító Európai Uniós piacot is meghódítsák és a rengeteg adatból egy mesterséges intelligencia-alapú hiba-előrejelző rendszert építsenek ki. 29%-os tulajdonrészért 60 millió forintot kérnek, az összeg pedig a cég további 8 hónapnyi működését fedezné. Balogh Levente először tett egy félajánlatot, 30 millióért 15%, de mivel nem szálltak vissza a Cápatársai, ugyan fedezeti kitétellel, azaz garantált megtérüléssel, de végül megadta a 60 millió forintot 29%-os üzletrészért, ezzel a vízkirály beszállt a használtautó bizniszbe is.
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!