
icsit ijesztően hangzik, hogy az interneten található információk többsége sosem tűnik el. Számos biztonsági mentés, cookie, arcfelismerő alkalmazás, helymeghatározó eszköz figyeli minden lépésünket akkor is, amikor nem is gondolnánk.
A mobil alkalmazások, okoselefonok ezt a világot csak bonyolultabbá tették azzal, hogy úgy adjuk meg rendszeres tevékenységeink térképét, hogy nem is gondolunk arra, hogy kik is látják majd adatainkat. A futócipőnk megmutatja a világnak merre futunk, a Foursquare a valós időben jelzi,hogy éppen hol szórakozunk, szóval mindent megmutatunk magunkról.
Tesszük ezt, úgy hogy mindezt vadidegenek számára is elérhető a Facebookon, Twitteren és minden olyan helyen, ahol eddig csak sejtettük, hogy amúgy is kíváncsi szemek figyelik tevékenységünket. A Prism botrány kitörése óta, egyre másra derülnek ki, hogy a titkosszolgálatok melyen eszközökkel figyelik az online közösség minden mozgását, de meglepő módon ez senkit sem ijesztett meg annyira, hogy abbahagyja az "önkéntes adatszolgáltatást".
A leaderswest.com egy infógrafikában összegezte a módszereket amivel megfigyelik mindennapjainkat és érdekes tanulságokkal szolgál az is, hogy mely cégek, milyen technológiával gyüjtögetenek adatokat rólunk. Elgondolkodtató mennyire nem érdekel bennünket az, hogy lassan mindent tud rólunk a "Nagytestvér".
![]() |
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!