A Samsung lép elő a Rainbow Robotics legnagyobb részvényesévé annak érdekében, hogy felgyorsítsa a jövőbeli robotfejlesztéseket, köztük a humanoid robotokét. A Samsung először 2023-ban szerzett 14,7%-os részesedést a koreai cégben 86,8 milliárd KRW értékű beruházással, és él a vételi opciós jogával, hogy részesedését 35%-ra növelje. A Rainbow Robotics leányvállalatként kerül be a Samsung konszolidált pénzügyi kimutatásaiba.
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
A robotok már köztünk vannak: erről a Neumann Társaság és a HUN-REN SZTAKI 2024. november 12-i, nagy éves konferenciájának résztvevői maguk is meggyőződhetnek, hiszen a helyszínen egy mesterséges intelligencia által vezérelt Spot robotkutyával is találkozhatnak. Az Alfa generáció képviselői számára használatuk már a digitális írástudás elválaszthatatlan része lesz, hiszen a robotika már az ICDL-képzésnek is része. A robotika és az MI területeit érintő, új szemléletű előadások mellett a társaság hagyományos díjait is átadják a rendezvényen.
A globális gazdaság egyik legdinamikusabban fejlődő tudományága a bionika, a legfrissebb adatok szerint piaca 2024 és 2034 között évente átlagosan 10 %-kal fog növekedni. Jelentőségét mutatja, hogy idén a fizikai és a kémiai Nobel–díjat is a területhez kapcsolódó szakembereknek ítélték oda. Magyarország oktatási szempontból alakítja a trendeket a bionikában. Európában ugyanis legrégebb óta a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen hallgatható külön mérnöki szakként a molekuláris bionika, ahol a hallgatók olyan kutatásokban és fejlesztésekben vehetnek részt, amelyek világszerte előremutatónak számítanak. Többek között látássérültek mindennapi életvitelét segítő applikációt, intelligens protéziseket, érzékelő robotikai és orvosdiagnosztikai eszközöket is fejlesztenek.
A Neumann Társaság a digitáliskompetencia-fejlesztés jegyében szervezi soron következő konferenciáját, amely nemcsak a digitális kultúra iránt érdeklődő tanárok és diákok számára nyújt értékes információkat, hanem mindazoknak is, akik szeretnék könnyebbé tenni az online ügyintézést. A résztvevők első kézből hallhatják Both Andrást, a Digitális Magyarország Ügynökség vezérigazgató-helyettesét, aki bemutatja, miért érdemes digitális állampolgárrá válni. A szegedi rendezvényen debütál az új ICDL Robotika modul is. Az ICDL minősítés mostanra már hét felsőoktatási intézményben jelent többletpontot a felvételin.
Mit jelent majd embernek lenni egy olyan világban, ahol a technológia összeolvad testünkkel? Milyen biztonsági kockázatai lehetnek egy beültetett chipnek? Az Internet Hungary második napján az ember-gép kapcsolat jövőjéről, biztonsági és etikai kérdéseiről is lesz szó.
– A Z generáció, vagyis az 1997 és 2012 között születettek számára ma már az innováció sokkal többet jelent a technológiai fejlődésnél. Milyen változásokat hozhat a fiatalok új szemlélete a gazdaságban, a felsőoktatásban, a munkahelyeken, a közlekedésben vagy a gyógyításban?
Tényleg meghosszabbítható az élet a biohacking segítségével, vagy ez csak egy hangzatos áltudomány? Mikor özönlik el Magyarország utcáit a kiborgok és a transzhumánok? Már elérhetők az MVM Future Talks tudományos sorozat nagyköveteinek dokumentumfilmjei, amelyekben olyan neves tech innovátorok szólalnak meg az „örök élet″ lehetőségeiről, mint Giulia Enders, Teemu Arina, Ulbert István vagy Joe Cohen.
Hány évvel élhetnek tovább a jövő nemzedékei? Milyen izgalmas technológiai újítások vezethetnek a hosszú élethez? Hol tart most a tudomány a különböző testimplantátumok fejlesztése terén? A jövő tényleg a transzhumánoké? Az idei MVM Future Talks az emberi élet meghosszabításának témáját járja körül nagyköveteinek nemzetközi dokumentumfilmjeivel, tech innovátorok megszólaltatásával, tudományos fejlesztések bemutatásával. A három részből álló sorozat idén is az online közvetített budapesti talk showban zárul.
Az LG Electronics (LG) mesterséges intelligenciára (MI) és mélytechnológiákra specializálódott startupokba fektet be. (A mélytechnológiákon dolgozó vállalkozások új tudományos kutatási eredményekre, illetve saját maguk által kifejlesztett, jelentős műszaki innovációkra alapozzák üzleti modelljeiket.) A dél-koreai cég ezt úgy valósította meg, hogy – kiemelt partnerként – 10 millió dollárral szállt be az SBVA kockázatitőke-befektető társaság nemrég létrehozott 130 millió dolláros Alpha Intelligence Fund (AIF) nevű befektetési alapjába.