Milyen szerepet játszanak a traumák a sorozatgyilkosok életében? - Podcast ajánló

Milyen szerepet játszanak a traumák a sorozatgyilkosok életében? - Podcast ajánló
Mi a közös Albert Fishben, Ted Bundyban, David Berkowitzban, Andrew Philip Cunananban és Andrij Romanovics Csikatiloban azon felül, hogy hidegvérű sorozatgyilkosként számos ember életét oltották ki? Többek között az, hogy mindannyian maguk is valamiféle trauma elszenvedői voltak a gyermekkorukban.

Noha a szocializációban való félresiklás és a viselkedéses fékek fellazulása semmilyen módon nem mentesíti a felelősség alól a gyilkosokat, érdekes perspektívát adhat a pszichológiai és mentális hátterük megismerése. Kitanics Márk sokszor részletekbe menően, hidegrázósan mesélt az egykori tettesek gyermekkoráról, és a bántalmazó időszak előtti traumákról. Hogyan lehet jelen a sátánizmus vagy más fanatikus hiedelmek egy gyilkos gondolkodásában? Mi mozgatja azokat, akik áldozataik testi és lelki kiszolgáltatottságából nyernek kielégülést? Többek között ezekre a kérdésekre is választ adott Márk a podcast első és második részében.

Számomra nagyon tanulságos, de egyben ijesztő beszélgetés volt a bántalmazó magatartás és a brutalitás kialakulásának körülményeiről. Ha téged is érdekel, milyen sötét mechanizmusok mozgatják a történelem legkegyetlenebb gyilkosait, hallgasd meg a beszélgetést!

Mi rejtőzik a világ 5 legkegyetlenebb sorozatgyilkosának elméjében? 2. rész

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!


Szuchy Brigitta

Az írás, a szavak formálása, gondolatok és érzések átadása gyermekkorom óta a szenvedélyem. Tanulmányaimat éppen ezért Kommunikáció és médiatudomány szakirányon végeztem a Szent István Egyetemen (BA) …