Nekünk embereknek, valóban tartanunk szükséges a versenypiacok által diktált gyorsulást? Lelkünk mélyén érezzük, hogy lassítanunk kellene, de MA még kényelmesen tesszük a dolgunkat, vásárolunk, és közben ″örömszínűre″ mázoljuk magunkat és a világot.
Tán egy jó nagy sokkra lenne szüksége az emberiségnek?
De mi lesz az a sokk, ami után utólag azt mondjuk: " ...mi megmondtuk előre, régóta ezt mondom magam is, hogy változtatunk szükséges?".
A kapitalizmus tényleg felzabálhatja önmagát?
A világgazdaság és benne a versenypiac két nagy halmazzá osztódik és távolodik egymástól.
Nyillik az olló, hajlik az akarat.
Egyik részről ( halmaz I.) a koncentrálódó globálisok gazda(g)sága jön létre. Egyfajta digitális gyarmatosítás folyik napjainkban.
Másik részről pedig a maradék piacok (halmaz II.) a végtelenségbe szilánkosodó gazdasága, kereskedelme osztozkodik és veszti naponta el például, a média esetében (is) a befolyásoló képességét.
Több dimenziós, párhuzamos világok alakulhatnak ki?
Orwell valóban láthatta merre halad az emberiség?
Ha viszont lassul a gazdaság, az szükségszerűen visszaesést jelent?
Eljött-e a kapitalizmus vége, és hamarosan a nyakunkon lesz a teljes gazdasági világvége?
Vagy mindezek csak jól hangzó bullshit összeesküvés elméletek, amelyeket unatkozó és kattintásvadász médiaszereplők értelmeznek félre ?
Pogátsa Zoltán közgazdász, szociológus, a nemzetközi politikai gazdaságtan szakértője, több sikeres gazdasági könyv írója segít kibogozni a gazdasági helyzetünket, és rendet tenni a fejünkben, hogy mire is készüljünk cégvezetőként, marketingesként, vagy éppen átlagemberként a furcsán megváltozott üzleti/politikai világrendben.
A podcastban arról is szó lesz, lehet-e vége a kapitalizmusnak, miért feleslegesek az SUV terepjárók, és a slow marketing miért nem szól arról, amiről kellene: a lassulásról.
Pogátsa Zoltánt Hegyi Nóra kolléganőm beszélgetett.
Jó hallgatózást kívánok!
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!