„Sokakban a nyár a szabadságok és a pihenés hónapjaiként él, ennek ellenére bőven van már olyan munkáltató, amely nyáron hirdeti meg az új lehetőségeket, hogy ősszel már a kiválasztott kollégával kibővített csapattal kezdje a munkát” – árulta el Katkics Attila, HR szakember.
Mire alkalmas a nyár álláskeresési szempontból?
Ez egy kiváló időszak arra, hogy átgondoljuk szakmai életutunkat, eldöntsük, hogy jó helyen vagyunk-e, vagy eljött-e az idő egy új kihívásra.
„HR szakemberként azt tanácsolom, hogy ha szeretünk a jelenlegi munkahelyünkön dolgozni, akkor keressük a nyílt és őszinte kommunikációt a vezetőnkkel, optimális esetben belátó és megértő fülekre találhatunk – kevés vállalkozás engedheti meg magának, hogy egy jó munkaerőt elveszítsen” – hangsúlyozta Katkics Attila.
Ha azonban megfogalmazódott bennünk a gondolat, hogy váltunk, akkor először pályázati anyagunk, önéletrajzunk karbantartásával kezdjük! Poroljuk le a régi anyagot, az önéletrajzunk legyen naprakész és igényes, mindenképpen tartalmazzon aktuális fényképet, legyen jól tagolt és két oldalnál lehetőség szerint ne hosszabb. Kiemelten figyeljünk a nyelvhelyességre és a helyesírásra!
„Ne feledjük, 5-10 másodpercünk van jelöltként, hogy felkeltsük a figyelmet – egy rosszul strukturált, hiányos, esetleg nyelvtanilag hibás önéletrajz azonnal negatív benyomást kelt” – hívta fel a figyelmet a szakember. „Ha elkészült az anyagunk, adjuk oda egy barátunknak, hogy fussa át, több szem, többet lát!” – tette hozzá Katkics Attila.
Nem csak a kánikula izzaszthat meg
Akit behívnak interjúra, mindenképpen készüljön fel a cégből, gondolja át az eddigi pozícióit, milyen kiemelkedő eredményei voltak, és gondolkozzon el azon, hogy milyen szempontok, kérdések kerülhetnek elő a megpályázott munkakörnél.
„Az interjún figyeljünk a testbeszédre, ezt sokan teljesen figyelmen kívül hagyják, pedig nagyon meghatározó. Ne becsüljük alá, hogy egy szép nyári napon megejtett interjú is komoly stresszhelyzet, éppen ezért öltözzünk komfortosan, önazonosan, semmiképpen se késsünk!” – tanácsolja a HR szakember. „A kézfogás igenis számít, legyünk határozottak, pozitívak, merjünk kérdezni! A bérről is szó fog esni, így mindenképpen készüljünk bruttó és nettó bérigénnyel.”
Katkics Attila azt is fontosnak nevezte, hogy ha végül nem is a miénk az állás, ne érjük be egy sablon visszautasítással, hanem keressük a kapcsolatot és jelezzük, hogy hibáinkból építkezni szeretnénk.
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!