Az alkotás örömének átélése, a kreatív képességek kibontakoztatásának segítése mellett a pályázat célja egy olyan módszertani csomag átadása, amely segít újraértelmezni a tudásszerzést, a tudás rendszerezését, felhasználását és a megszerzett tudás alapján kreatív gondolkodással, csapatmunkával létrehozott vizuális tartalmat - olvasható az MTI közleményében.
Mint írják, a pályázat célja megmutatni, hogy egy jó gondolat mentén bárkiből lehet dizájner vagy jövőkutató. A pályázat olyan kérdésekre keresi a választ többek között, hogy hogyan képzelik el a fiatalok a jövőt, milyen lesz az élet a jövő sulijában, milyen eszközök segíthetik a jövőben a tanulást és az oktatást, valamint hogyan fognak tanulni, sportolni, öltözködni, enni, beszélgetni.
"A MOME művészeti egyetemként vallja, hogy a művészet a kulturális teljesítményeken túl, képes új perspektívákat kínálni, megoldásokat keresni a 21. század speciális kihívásaira. Egy olyan korba léptünk, ahol a mesterséges intelligencia, a robotok világában egyre nehezebben találunk fogódzókat, így törekednünk kell emberi vonásaink megőrzésére. Meggyőződésem, hogy művészet és tudomány együttműködése nélkülözhetetlen a humanitás megőrzésében" - idézi a közlemény Fülöp Józsefet, a MOME rektorát a kezdeményezésről.
A pályamunkának tartalmaznia kell az ötletet jól bemutató vizuális produktumot, amely lehet analóg, digitális, vegyes és az ötletet támogató kerettörténetet. A pályamunka analóg módon lehet kreatív rajz-festés, kollázs, hajtogatás, makett építés; digitálisan film, fotósorozat, animáció, gif, digitális kollázs, 3D számítógépes modell vagy kreatív alkotó applikáció; a kettő ötvözésével vegyesen pedig 3D nyomtatás, videóhoz, fotóhoz készített díszlet vagy terepasztal. A 2-5 tagú csapatok és felkészítő tanáraik, felnőtt segítőik online felkészítő programon vehetnek részt.
A pályázatra a csapatok február 1-től regisztrálhatnak és áprilisig küldhetik be munkáikat.
Fotó: MOME
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!