Játékos fejlesztés és traumafeldolgozás 6000 ukrán menekült gyereknek

Játékos fejlesztés és traumafeldolgozás 6000 ukrán menekült gyereknek
A Skool kezdeményezésére 5 civil szervezet ingyenes programokat szervez az Ukrajnában zajló háború elől menekülő gyermekeknek. Céljuk, hogy a velük töltött idő alatt segítsék feldolgozni, elfeledtetni a gyerekekkel az átélt traumákat, miközben az ország több, mint 30 különböző pontján LEGO játszósarkokat alakítanak ki.

Az ukrán háború kapcsán sok százezer család hagyta el otthonát. Napjainkig Magyarországon 25.000-nél többen regisztráltak ideiglenesen vagy új, állandó otthont keresve.

A Skool csapata az AdniJóga, az Amigos a gyerekekért, az Egy sima egy fordított, és a Momentán Társulat civil szervezetekkel közösen ingyenes nyári programokat kínál az itt élő ukrán gyerekeknek.

Különböző outdoor és indoor programok várnak a fiatalokra, úgy mint robotépítés, mozgásos- és improvizációs játékok, érzékenyítő társasjátékok, élménypedagógiai csoportfoglalkozások, játékos nyelvtanulás és készségfejlesztés, meseposta, gyerekjóga, a nagyobbaknak pedig számítógépes játék és animáció fejlesztés is. 
Mindemellett az ország több, mint 30 pontján LEGO playroomokat építenek ki,  ahol a gyerekeket számukra biztonságos és barátságos tanulási környezetben, játékon keresztüli tanulás segítségével vezetik be a kreatív alkotás világába.

A Peace Builders program kizárólag a LEGO Csoport és a LEGO Foundation támogatásával valósul meg. A LEGO Foundation elsősorban a nélkülöző vagy valamilyen krízis által érintett gyerekek számára igyekszik lehetővé tenni a szabad játékhoz és a tanuláshoz való hozzáférést. Az LEGO Foundation sok évtizedes tapasztalattal rendelkezik a Learning through Play, azaz a játékon keresztül történő tanulás módszertanának alkalmazásában. Még márciusban jelentették be, hogy jelentős összeggel, mintegy 16,5 millió dollárral támogatják humanitárius szervezeteken keresztül az ukrajnai háború által sújtott családokat és gyerekeket. Ennek a támogatásnak egy része az Ukrajnával határos országokba irányul helyi civil szervezetekhez, hogy az adott országba menekült gyerekeknek, családoknak nyújtson segítséget.

“Az első perctől biztosak voltunk abban, hogy ezt a kezdeményezést több civil szervezettel összefogva, közösen szeretnénk megvalósítani. Hiszünk benne, hogy együtt olyan komplex, mozgáson-játékon-kreatív alkotáson alapuló programot adunk a gyerekeknek, amely egyedülálló Magyarországon.” – mondta Koleszár Szilvi, a Skool társalapítója, ügyvezetője.

“A februári eseményekre a lehető legrövidebb időn belül reagáltunk, és nem volt kérdés, hogy azonnali támogatást nyújtsunk azoknak a családoknak, akik Magyarországon keresnek menedéket a háború elől. Örülünk, hogy egy olyan projekt létrejöttét tudjuk segíteni, ahol különböző területről érkező non-profit szervezetek fognak össze annak érdekében, hogy minél több gyermeknek tegyék jobbá a nyarát.” - Mező Bálint, Manager, Local Community Engagement, LEGO csoport

Eddigi eredmények:

A Peace Builders egy hónappal az indulás után már 300 gyermeket elért különböző foglalkozásokkal, és az országos helyszíneken létrehozott 30 LEGO Cornerben 1720 gyermek életét tette könnyebbé.

Jelentkezés a programokra:

Az érdeklődő családok jelentkezése az Itt élő ukrán közösségeken keresztül valósul meg. Ha valaki egyénileg szeretne jelentkezni és többet tudni az aktivitásokról, írjon a kinga.aszalos@skool.org.hu címre Aszalós Kingának, a PeaceBuilders projektmendzserének.

Azok a családok, akik nem tudnak részt venni a programokon, postán kapják a Skool STEM Superhero Kit-jét, egy kartonból készült robotot. A robot megépítése alatt a szülőkkel közös élményen keresztül ismerkednek meg a gyerekek az áramkörök működésével és a technológia+kreatív alkotás találkozásával.

A robotot itt lehet megrendelni ingyenesen: https://bit.ly/Super_Hero_Kit

Önkénteskedés:

Ha valaki önkéntesként szeretne csatlakozni a projekthez, itt tudja megtenni:  https://www.peacebuilders.hu/csatlakozz

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!