Ez itt a Digital Hungary Példakép díj cégvezetés kategóriájának aloldala. Itt megtalálható a jelöltek bemutatása a szakmai életrajzuk és az őket a díjra jelölő szakmai grémium ajánlásai alapján.
Segíts eldönteni, hogy ki kapja idén a Példakép díjat CÉGVEZETÉS kategóriában!
Egy szakmai jelölő testület választotta ki a jelölteket, most pedig a nagyközönségen a sor, hogy döntsön a végső győztesekről. Szavazni szeptember 29-én 12:00 óráig lehet az alább megadott linken, a díjátadóra október 1-jén, az Internet Hungary konferencián kerül sor Siófokon.
Ismerd meg a Példakép díj cégvezetés kategóriájának jelöltjeit!
Dr. Csorbai Hajnalka
Opten Kft., stratégiai igazgató
„Több mint tíz éves tapasztalatával adatbázisok elemzésével és prediktív modellek építésével foglalkozik, különös tekintettel nagyvállalati kockázati és churn modellekre. A vállalatok közötti összefonódásokat feltáró kapcsolati hálók és csődmodellek kidolgozásában vezető szerepet vállal” – mutatja be Hajnalkát a díjra őt jelölő zsűritag. Dr. Csorbai Hajnalka az OPTEN stratégiai igazgatójaként kulcsszerepet tölt be a hazai piacvezető céginformációs vállalat stabilitásának, növekedésének és nemzetközi terjeszkedésének támogatásában. Munkája során fontos feladatának tekinti a gazdasági kultúra fejlesztését, amely magában foglalja a gazdaság kritikus problémáinak feltárását, a problémák megoldását célzó javaslatcsomagok kidolgozását, valamint széleskörű edukációs tevékenységet. Az elmúlt közel 20 évben Hajnalka folyamatosan nyomon követte a hazai és nemzetközi gazdaság változásait és trendjeit. Rendszeresen modellezi a jogszabályváltozások és a globális események hatásait, és az eredményeket edukációs és ismeretterjesztő célból publikálja a média különböző platformjain. Gyakran végez nemzetközi szintű elemzéseket az európai országok eltérő jogi szabályozásainak és gazdasági kultúrájának hatásáról az egyes cégek gazdálkodására. Az ESG (fenntarthatóság) területén végzett szakmai tevékenységét a fizikusként szerzett energetikai (atomenergia, megújuló energia) ismeretei és több mint 15 éves vállalati adatelemzési tapasztalata alapozza meg. Hiszi és vallja, hogy a közösségek segítenek a jó gyakorlatok megosztásában, a jó ügyek pártfogolásában és a lelki egyensúly megtalálásában. A Joint Venture Szövetség elnökségi tagjaként, a Magyar Vállalatvezetők Üzleti Közössége tagjaként és a Bridge Budapest Vállalható Üzleti Kultúráért közösségének nagyköveteként Dr. Csorbai Hajnalka célja, hogy hozzájáruljon a vállalatok és közösségek fejlődéséhez, és elősegítse a fenntartható üzleti gyakorlatok elterjedését. 2020-ban Az év Női Vezetőjének, 2021-ben Az év Üzletasszonyának választották.
Gordon Ákos
Virgo Systems, társalapító és tulajdonos
„Gordon Ákos közel 25 éve a hazai digitális szféra kiemelkedő alakja a Virgo Systems (és a Virgo cégcsoport) egyik alapítójaként, többségi tulajdonosaként és vezetőjeként. Az iwiw sikere és értékesítése után képes volt egy jól működő, innovatív és eredményes informatikai fejlesztőcéget építeni a Virgóból” – írta Ákosról az őt a díjra méltónak ítélő zsűritag. Gordon Ákos cégvezetői pályafutását a vállalat fejlődésével párhuzamosan építette. A Virgo Systems 2000-es alapítása óta dinamikusan növekedett, és jövőre a hazai szoftverfejlesztői piacon 25 éves fennállását ünnepli. A vállalat azóta jelentős mérföldköveket ért el, több mint 100 fős csapatot és 2 milliárd forintot meghaladó árbevételt felmutatva. Gordon Ákos pályafutása kezdetén a cég minden területén tevékenykedett, miközben projektvezetési és üzletszerzési feladatokat is ellátott. Az első években a nagyvállalatokkal való együttműködések mellett saját projekteken is dolgozott, ilyen volt például az iWiW, amely az adott időszak egyik legnagyobb hatású weboldala volt Magyarországon. Az iWiW értékesítése után a Virgo Systems gyorsan a legkeresettebb megoldásszállítók közé emelkedett: több száz sikeres, egyedi szoftvermegoldást valósítottak meg a különböző szektorokban piacvezető ügyfeleik számára. Az e-commerce szegmensben olyan nagy szereplők is ügyfeleik közé tartoznak, mint a Yettel és az Euronics. Gordon Ákos számára kiemelten fontos a startup inkubációban betöltött szerepe a Virgo Ventures keretében, ahol fiatal, tehetséges vállalkozókat és ötleteiket támogatja. Vezetőként a személyes kapcsolatok jelentőségében hisz, legyen szó partnerekről vagy kollégákról. Örömmel látja, hogy a munkatársak továbbra is bátran fordulnak hozzá tanácsért szakmai és személyes ügyekben. A vállalat jövője érdekében fontosnak tartja, hogy felismerje, mikor kell átadni a stafétát, amely felelősséggel jár a cégben dolgozó munkatársak iránt – így a felépített, stabil szervezet vezetését Tarnavölgyi Gábornak adja át.
Jobbágy Ervin
InterTicket Kft., ügyvezető igazgató
„Jobbágy Ervin különleges színfoltja a hazai digitális piacnak. Halk szavú, szerény, visszahúzódó ember, miközben az elmúlt több mint 30 évben kulcsszerepe volt abban, hogy a hazai jegyértékesítés digitalizációja világszínvonalon valósult meg egy integrált és nagyon magas szintű szolgáltatásokat nyújtó online rendszerben” – fogalmazta meg Ervinről a díjra őt jelölő grémiumtag. Jobbágy Ervin Budapesten, a Zeneakadémián szerzett zenei és művészeti menedzsment szakirányú diplomát, és ez jelentős hatással volt a későbbi karrierjére. A Purple Concert Rendezvényszervező Kft. ügyvezetőjeként 1994-1996 között vezetésével indult el az InterTicket Jegyértékesítési rendszer fejlesztése, amely 1996 januárjában az első internetes jegyértékesítéseket végezte budapesti színházakban, bankkártya-elfogadással. Az InterTicket nemzetközi sikerét az amerikai Microsoft Inc.-kel való 1999-es együttműködés jelentette, amely a cég csúcstechnológiás rendszereit népszerűsítette az Egyesült Államokban, beleértve a mobiltelefonos jegyértékesítést is. 2000-től kezdődően az InterTicket tovább bővítette internetes értékesítési tevékenységét, amely évente jelentős forgalombővülést mutatott, 2023-ra a pénzügyi forgalom meghaladta a 40 milliárd forintot. 2017-ben Jobbágy Ervin részt vett a Blockchain Competence Center alapításában, amely a technológia iránt érdeklődő cégeknek nyújtott támogatást, és közreműködött a nemzeti blockchain-stratégia kidolgozásában is. Ezen kívül elindította az InterTicket X platform felhő alapú rendszerének fejlesztését, amely átfogó ökoszisztéma létrehozását célozta, magában foglalva autentikációs és authorizációs rendszereket, tranzakciókezelést, tárcarendszert, szabályrendszer-motorokat, közösségépítő és kommunikációs megoldásokat, blockchain háttérrel, webes és mobil platformokkal. Az InterTicket 2024-ben tizedik alkalommal nyerte el a Business Superbrands elismerést, ami a cég hosszú távú sikerét és innovációját is tükrözi.
A szavazatok leadására ITT van lehetőség. Mindenki csak egy alkalommal szavazhat, 2024. szeptember 29-én 12:00 óráig.
A szavazófelületen csupán két teendőd van: megjelölni azt a személyt, aki szerinted leginkább megérdemli a Példakép díjat, illetve megadni e-mailcímedet – erre csak azért van szükség, hogy a rendszer ellenőrizni tudja, valóban mindenki csak egyszer szavaz. Az e-mailcímeket nem őrizzük meg és nem használjuk más célra.
Köszönjük, hogy részt veszel a szavazásban!
Figyelem!
Az Internet Hungary konferencia programját innen tudja letölteni: KLIKK
A tavalyi Internet Hungary-ről készített videóösszeállítás itt tekinthető meg:
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!