
A Twitter bejegyzést a kriptoakademia.com vette észre. “Egy szerzőtársamtól tanultam a legtöbbet a kriptovalutákról. Ő aktív kereskedő, DeFi appokon hajt végre stabil coin arbitrázsokat.
Ha a belegondolunk abba, hogy mi is az a bitcoin…számomra lényegében az elektronikus aranyat jelenti. Egy befektetési eszköz, amit megvehetsz és reménykedhetsz abban, hogy felmegy az ára, de persze akár eshet is. Semmi sem garantálja, hogy keresni fogsz rajta.
#Bitcoin is electronic gold
— Blockworks (@Blockworks_) November 19, 2021
- Christopher W, Fed Reserve Board pic.twitter.com/hOnpOFEH7l
Alapvetően nem rendelkezik mögöttes értékkel, de ezzel semmi baj sincsen, hiszen sok haszontalan dolognak tulajdonítunk értéket. Reménykedünk benne, hogy ezeket valakinek majd drágábban tudjuk eladni, mint amennyit mi fizettünk értük. Ugyanez a helyzet a gyűjthető baseball kártyákkal, vagy mondjuk a műtárgyakkal. Az én értelmezésemben a kriptovaluták jelenleg ugyanezeket testesítik meg.
Kibocsáthatsz amennyit csak akarsz, de ha más nem hiszi el, hogy az adott kriptovaluta értékkel rendelkezik, akkor semmit sem fog érni. És éppen ez a helyzet a több ezer coin többségével. Néha viszont az egyikük megindul és eljut egy olyan szintre, hogy utána képes lesz fenntartható módon tovább fejlődni.
A kriptovalutákat nem lehet megállítani. Bárki kibocsáthatja őket, de a többségük értéktelen marad. Nem jelentenek fenyegetést a rendszerre. Ha pedig az egyikük elég nagyra nő, akkor egy új befektetési eszközzé válhat. Mindenki eldöntheti, hogy aranyba, vagy bitcoinba szeretné fektetni a pénzét.”
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!