Átadták az Év Informatikai Vezetői díjakat

Átadták az Év Informatikai Vezetői díjakat
Idén augusztus 28-án rendezték meg a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége (MVISZ) ″évadnyitó″ Infogolf rendezvényét, melynek záró aktusaként átadták a szövetség szakmai díjait. Az Év Informatikai Vezetője díjat olyan szakembernek ítélte oda egy szakmai zsűri javaslata alapján a szervezet, akinek karrierje alaposan rácáfol a technológiai területeken dolgozók átlagos karrierútjára.

A technológiai szakemberek ugyanis egyre rövidebb időt töltenek egy-egy cégnél, az pedig kifejezetten ritka, hogy valaki ugyanannál a szervezetnél jusson a csúcsra, ahol szakmai karrierjét kezdte. Erre a trendre cáfol rá a díjat idén elnyerő Ozorai Dénes. A K&H Csoport informatikai vezetője 2006 óta dolgozik a szervezetnél úgy, hogy közben megmérettetett nemzetközi terepen is, így azon kevés pályatársa közé tartozik, akik együtt fejlődhettek vállalatukkal.

Pályáját alkalmazásüzemeltetési osztályvezetőként kezdte. 2013-ban nevezték ki a KBC Global Services ICT alkalmazásüzemeltetési igazgatóságának vezetőjévé. 2016-tól két éven át irányította a K&H Csoport IT-üzemeltetését, majd 2018-tól a fejlesztési területet, 2023 novemberétől pedig már a cégcsoport általános informatikai vezetőjeként dolgozik.

Az általa irányított szervezet munkájának sikerét jelzi, hogy a K&H Csoport egymás után kétszer is elnyerte a Global Banking and Finance Review Legjobb Digitális Bank Magyarországon elismerését.

A tehetséges fiatalok

A zsűri javaslatára az MVISZ 2024-ben két szakember munkáját is elismerte a 35 évnél fiatalabb informatikai vezetők számára meghirdetett Braun Péter-díjjal. Lanstiák Dorottya a német autóipari beszállító, a ZF Group MI-alapú chatbotjait fejlesztő nemzetközi csapatot irányítja Magyarországról. Karrierje szinte példázza, hogy ma minden út a technológiához vezet. Bár az egyetemen nemzetközi kapcsolatokat tanult, immár nyolc éve dolgozik technológia fókuszú területen, volt többek között IT üzleti elemző és IT-tanácsadó is. A ZF Groupnál másfél éve foglalkozik MI-alapú chatbotok fejlesztésével. Mind mondta, a félig üzleti/felhasználói, félig technológiai nézőpont nagyban segíti a felhasználói igények, az üzleti célok és a technológiai lehetőségek összehangolását.

A Braun Péter-díj másik díjazottja Csizmadia János, a Hell Energy IT-igazgatója. Korábban dolgozott a közmű szektorban és nemzetközi nagyvállalatnál is. 2017-ben igazolt a Hell Energyhez, ahol végigjárta a ranglétrát: dolgozott beosztott mérnökként, majd csoportvezetőként is, mielőtt 2023 elején kinevezték a cég IT-igazgatójává.

Szintén az Infogolf rendezvényen adták át az MVISZ és az IT-auditorok szervezete, az ISACA által közösen alapított elismerést, az Év CISO-ja díjat. Idén az elismerést Gélák Róbert, az első magyar alapítású (és az MNB engedélyével működő) neobank, a BinX IT-biztonsági vezetője érdemelte ki. A szakember központi szereplője a magyat IT-biztonsági szcénának. Eddigi karrierje során dolgozott IT-biztonsági tanácsadóként és IT-biztonsági vezetőként egyaránt. 2013-tól több mint egy évtizedig felelt a HungaroControl IT-biztonságáért. A BinX csapatához idén év elején csatlakozott. Munkája mellett aktív tagja a hazai információbiztonsági közösségnek. Hat éven keresztül volt az ISACA elnökségi tagja, emellett számos rendezvényen, konferencián, kerekasztal-beszélgetésen, podcastban igyekezett felhívni a figyelmet az IT-biztonság fontosságára.

Több mint két évtizedes elismerés

Az Év Informatikai Vezetője díj a szakma talán legrangosabb elismerése, amelyet 2002 óta évente ítél oda egy független szakmai zsűri javaslata alapján az MVISZ. A díjra szakmai szervezetek és magánemberek ajánlásai alapján pályázhatnak a klasszikus CIO pozícióban dolgozó szakemberek mellett technológiai vezetők, innovációs, digitalizációs, vállalati adatvagyon hasznosításáért felelős és fejlesztési vezetők, de akár operatív vezetők is, ha egyben ők felelnek az informatika irányításáért.

Az MVISZ egykori elnökének nevét viselő Braun Péter-díjat 2016-ban alapította a szervezet a kiemelkedő szakmai teljesítményt nyújtó, 35 évnél fiatalabb informatikai vezetőnek. 2022 óta pedig az ISACA-val együttműködve az IT-biztonsági szakemberek munkáját is elismerik.

A díjak célja, hogy felhívják a figyelmet azokra a különböző IT-területeken dolgozó szakemberekre, vezetőkre, akik kulcsszerepet játszanak egy szervezet innovációjában, valamint hogy láthatóbbá tegyék munkájukat, amely gyakran épp akkor a legjobb, ha a mindennapokban láthatatlan, hansúlyozta a díjátadón Fritsch Róbert, az MVISZ elnöke.

 

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!