
Az ilyen típusú fej- és fülhallgatók használata sokkal kevesebb nyűggel jár, mint a vezetékes társaiké. Sportolás alkalmával különösen előnyösek, hiszen így nem zavar bennünket az előttünk lógó kábel, és a mobiltelefon elhelyezésével sem kell vesződni. Különböző mobiltartó pántokkal a karunkra helyezhetjük, de ez télen, ha mondjuk, a szabadban futunk, még nagyobb nyűg. A vezeték nélküli fej-és fülhallgatóknál nincs ilyen gondunk, csupán felrakjuk a készüléket a fejünkre vagy bedugjuk a füleinkbe, elindítjuk kedvenc zenénket, mobiltelefont a zsebbe tesszük, és indulhat is az edzés. Így csak a sportra koncentrálhatunk, teljes mértékben elengedhetjük gondolatainkat.
A kábeles fej-és fülhallgatóknál igen bosszantó, amikor zenehallgatás előtt percekig el kell bíbelődnünk a kábel kigubancolásával. Közben fennáll az esélye annak is, ahogy valahol megtörik, és hamarosan dobhatjuk is a kukába.
A bluetooth-os eszközök használata télen is sokkal egyszerűbb, hiszen a kabátunk begombolása során sem kell a kábellel vesződni. Az ilyen készülékek nagy hatókörrel rendelkeznek, így lakáson belül szabadon mászkálhatunk, miközben zenét hallgatunk anélkül, hogy a telefont vagy a táblagépet magunkkal vinnénk.
Ha a fejhallgatókról beszélünk, érdemes megemlíteni az on-ear, fülre helyezhető és over-ear, fület körülvevő fejhallgatókat. Az on-ear típus előnye, hogy több órás használat után is kényelmesek maradnak. Viselésüktől nem fájdul meg a fülünk, hiszen súlyuk elenyésző. Hangszóróik kívülről nincsenek leszigetelve, így a hang mindkét irányba terjedhet. Ennek az a hátránya, hogy gyengébb basszust eredményez, és a kiszűrődő zaj mértéke is nagyobb.
A másik típus, az over-ear teltebb hangzást biztosít, és a külvilágból érkező zajok is minimálisan hallhatók használat közben. A külvilág felé is igen jól szigetelnek. Egyetlen hátrányuk, hogy hosszabb használat után zavarók lehetnek, hiszen maga az eszköz is nehezebb és a hangszórók is nagyobbak benne.
A bluetooth-os fej- és fülhallgatók már igen széles választékban kaphatók. Az alacsonyabbtól a magasabb árkategóriákig.
Mire érdemes odafigyelni, amikor vezeték nélküli fejhallgatót vásárlunk?
Vásárlás során érdemes néhány szempontot figyelembe venni. Ha hosszabb távra gondolkodunk, akkor ajánlott a minőségi fejhallgató vásárlása. Ennek ismérvei a masszív szerkezet, minőséges anyag és kényelmes súly. A túl könnyű típusoknál fennáll a törés esélye.
Mivel a fejhallgató a hanganyag közvetítésére hivatott, így fontos, hogy jó hangzással is rendelkezzen. Mivel egy viszonylag nagyobb készülékről van szó, fontos, hogy vásárlás előtt felpróbáljuk a fejhallgatót. Ajánlott legalább 5-10 percig viselni, és csak akkor vigyük haza, ha kényelmes a viselete. Hogy kinek milyen modell felel meg, az teljesen egyénfüggő, fej- és fülformától függ. Érdemes odafigyelni a készülék üzemidejére is, hogy hány óráig tudjuk használni újratöltés nélkül.
Amennyiben sokat utazunk, és útközben van szükségünk a fejhallgatóra, vegyük figyelembe annak hordozhatóságát is. Ilyenkor olyan típust vásároljunk, amelyhez tok is jár.
Ha zajos környezetben használnánk a fejhallgatót vagy olyan helyen, ahol nem szeretnénk a körülöttünk lévőket zavarni az általuk hallgatott zenével, akkor mindenképp az over-ear változat a nekünk való. Ha az erős basszus és a mély hangok kedvelői vagyunk, akkor ilyen modellt érdemes választani.
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!