
Újdonság: Ped-Pitch – Közhasznú Befektetői Fórum
Az ismert kereskedelmi televíziós műsor nyomán egy Magyarországon egyedülálló, új műfaj is bemutatkozik a rendezvényen.
A Ped-Pitch – Közhasznú Befektetői Fórum lehetőséget biztosít arra, hogy a szakemberek és szervezetek közvetlenül bemutathassák innovatív ötleteiket a közigazgatási, intézményi irányítást, „társadalmi tőkét” adó szervezetek vezetőinek. A céljuk, hogy olyan megoldások kerüljenek felszínre, amelyek támogatják a gyermekek egészséges fejlődését és csökkentik a túlzott digitális eszközhasználat negatív hatásait.
A tőkebefektetők: Dr. Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára; Brassói Sándor, az Oktatási Hivatal elnöke; Péterffy Balázs, a Klebelsberg Központ szakmai elnökhelyettese; Kutni Mátyás, a Nemzeti Innovációs Ügynökség edukációs igazgatója; dr. Somogyi Ákos, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság gyermekvédelmi főosztályvezetője, valamint Dr. Bihari Péter, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem oktatási rektorhelyettese.
MeetUp – Az iskolai mobiltelefon-korlátozás tapasztalatai
Egy félév elteltével már láthatók a közoktatás szereplőit a tanév elején talán leginkább foglalkoztató okostelefon-korlátozás hatásai
A rendezvényen egy MeetUp keretében vizsgálják meg 25 különböző intézményből érkező iskolavezetők, pedagógusok, segítő szakemberek, szülők egyéni nézőpontját és tapasztalatait. A MeetUp-ban közreműködik Szakos Enikő, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem NITK stratégiai fejlesztési osztályvezetője, mint a panel felvezető előadója. Az eseményhez kapcsolódóan Dr. Maruzsa Zoltán az összegyűjtött eredményekről előadásában fog beszámolni.
Kiemelt előadások
A plenáris előadások során a MeetUp-on született eredmények és a gyermekek digitális jóllétével kapcsolatos újdonságok kerülnek bemutatásra, tudományos és ágazatirányítási szempontból.
Kiemelt előadók:
- Dr. Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára az okoseszközök iskolai korlátozásának hatásairól tart előadást
- Nagy-Vargha Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium fiatalokért felelős helyettes államtitkára a gyermekek digitális jóllétének fontosságáról beszél majd
Vasárnap – Családi Nap: Élmények, tanulás és játék egy helyen!
Az Alfáktól Omegáig gyermeknevelési konferencia második napja az egész család számára kínál interaktív programokat. A szülők és gyermekek együtt vehetnek részt mesefoglalkozásokon, kreatív műhelyeken, mozgásos és digitális tudatosságot fejlesztő foglalkozásokon. A gyerekek játszva tanulhatnak, a szülők pedig szakértőktől kapnak hasznos tanácsokat.
Mintegy 20 interaktív pont várja az érdeklődőket:
- Családi jóga – Jógakaland Bánhidi Dórával – játékos mozgás és tudatos jelenlét
- "A titkos hely" – interaktív mesefoglalkozás Simicz Andreával
- Kiskukta – közös főzés és kóstolás Kalas Györgyivel – egészséges és finom receptek gyerekeknek
- Kiberkapitány – Internetbiztonság gyerekeknek és szülőknek – Dr. Baracsi Katalinnal és Sangoval, az internet nindzsájával
- Néptánc és mozgás – Timár Mihállyal – Próbáld ki a Timár-módszert!
- Mobil-mesék – Czirják Erikával – Tanulságos történetek a tudatos kütyühasználatról
- Zene és a Kodály-módszer - Zemenné Horváth Orsolyával - körjátékok és zenei anyanyelv
- Mozgásválasztó program – Segít megtalálni a gyermekek számára legmegfelelőbb mozgásformát
- Író-olvasó találkozó - Kertész Edinával
A konferencia 2025. március 29-30. (szombat-vasárnap) között kerül megrendezésre, a BME Tudásközpontban, Balatonfüreden.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: https://forms.gle/ytiAW758T6xfNNPo7
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!