
Ez derült ki a Koppenhágai Egyetem és a Roskildei Egyetem júniusi tanulmányából, amelynek keretében 234 ember tapasztalatait mérték fel, akik 6-8 órát dolgoznak számítógéppel.
Lefagyott képernyő, soha le nem fogyó homokóra, logikátlan, lassú vagy nem működő folyamatok, összeomló programok mentés nélkül hagyott szövegekkel. Annak ellenére, hogy mennyit fejlődött a technológia, ezek a szituációk többségében fájdalmasan ismerősek voltak a résztvevőknek, és a dán kutatás szerint tényleg nagyon sok felhasználó küszködik velük. A kutatásban diákok, könyvelők, tanácsadók, sőt IT-háttérrel rendelkezők is részt vettek, vagyis elsősorban olyanok, akik kompetens felhasználóknak tekinthetők.
Kasper Hornbæk, a tanulmány egyik társszerzője és a Koppenhágai Egyetem professzora szerint a 11-20 százaléknyi elvesztegetett idő nagyon messze van az „elég jótól”. Szerinte elképesztő, hogy ilyen magas ez a szám, bár a legtöbb felhasználó frusztrálódik, amikor számítógépet kell használnia, és a legtöbbeknek lesz egy horrorsztorijuk egy fontos PowerPoint-prezentációról, amit elfelejtettek lementeni, és összeomlott a rendszer. „Mindenki tudja, hogy mennyire nehéz olyan IT-rendszereket összerakni, amelyek kielégítik az emberek igényeit, de ennek a számnak akkor is sokkal alacsonyabbnak kellene lennie, és azt mutatja, hogy az átlagembereket nem vonják be eléggé a rendszerek fejlesztésébe” - mondta.
Olvasd el a teljes cikket a Qubit. oldalán!
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!