Tanuljunk játékosan – A Kahoot egy kiváló app, amivel játékos kvízeket lehet készíteni. Ezeket fel lehet húzni a tananyagra, így nemcsak egymással gyakorolva lehet szórakozva tanulni, hanem akár órai vetélkedőket is lehet szervezni, még hatékonyabbá téve a tananyagok befogadását.
Számoljunk logikusan – Lássuk be: a matematika nem megy mindenkinek. Ennek azonban sokszor az lehet az oka, hogy nem egyértelműek a műveletek közötti logikai kapcsok. A PhotoMath ebben segít, ugyanis fotók alapján nemcsak, hogy megoldja a feladatokat, hanem le is vezeti a megoldást.
Olvassunk rendszeresen – Még van idő bepótolni azt a pár hátramaradt kötelező olvasmányt – főleg a Bookly segítségével. Az app segít rendszerezni és nyomon követni az olvasás idejét és mennyiségét, így akár napi célokat is be lehet állítani, hogy időben végezzünk mindennel.
Jegyzeteljünk alaposan – A jegyzetek elkészítése közben gyakorlatilag már meg is tanulhatjuk az anyagokat – ehhez pedig ideális az Evernote. Pazar, vizuálisan egyedi, jól befogadható és személyre szabható jegyezeteket lehet vele létrehozni, de listákat, munkaterveket és egyéb hasonló tartalmakat is készíthetünk vele.
Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!