Földi pokollá válhat a home office

Földi pokollá válhat a home office
Míg korábban a kiégést általában a vezetőkkel kapcsolatban említették, ma már nemre és társadalmi-gazdasági státuszra való tekintet nélkül mindenkire leselkedik. A felmérések pedig azt mutatják, hogy az otthoni munkavégzés és a bizonytalanság csak ront a helyzeten, és növeli a kiégés kialakulásának esélyét.

Kevesebb, mint egy évtizeddel ezelőtt a kiégés – ami egyfajta krónikus stressz, amely fizikailag és érzelmileg is kimeríti az embereket – homályos pszichológiai fogalom volt, a kifejezéssel gyakrabban találkozhattunk a tudományos cikkekben, mint a hírekben. De az utóbbi években már riasztóan sok személyt érintett, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) elismerte hivatalosan betegségként – írja a BBC, amit a novekedes.hu idézett. Most már létezik úgynevezett „politikai kiégés”, „fitnesz kiégés”, „Zoom kiégés”, „párkapcsolati kiégés”, „szülői kiégés”, „kreatív kiégés” és még „videojáték kiégés” is.

A probléma szinte mindenkire leselkedik, beleértve a Szilícium-völgy vállalkozóit és a közösségi média influenszereit is. Vannak olyan feltételezések, miszerint az otthoni munkavégzés is ronthatja a helyzetet: egy álláskereső webhely felmérése szerint júliusban az alkalmazottak 69 százaléka a kiégéshez kapcsolható tüneteket tapasztalt, amikor a pandémia miatt otthonról dolgoztak - ez 35 százalékkal magasabb volt a két hónappal azelőtti eredményhez képest. A teljes cikk itt érhető el.

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!