Digitalizáció az építőiparban: online alkalmazás segíti a vakolatszín választást

Digitalizáció az építőiparban: online alkalmazás segíti a vakolatszín választást
Míg a megfelelő hőszigetelőrendszer kiválasztása fél óra, a vakolat színének eldöntése irracionálisan sok idő lehet. Ezt a döntést egyszerűsíti le a Mapei Kft. innovációja, amivel egyedülállóan a teljes épület színvilága összeállítható.

A színválasztás nehéz döntés. Puritán fehér? Hagyományos halványsárga árnyalat? Modern antracit? A döntés amellett, hogy évtizedekre szól, sokat árul el a tulajdonos személyiségéről. Ezért is tart sokkal több ideig, mint a hőszigetelőrendszer kiválasztása. Máig a legelterjedtebb módszer a színminták alapján történő választás. Emellett léteznek színtervező programok, azonban azok lehetősége korlátozott, rendszerint az épületnek csak a homlokzata színezhető.

A Mapaint névre keresztelt innováció újdonsága, hogy modellezhetjük a saját ingatlanunk stílusát. Több épülettípus közül választhatunk, melyeken külön színezhető a tető, a nyílászáró, a lábazat és az eresz, így elkészíthetjük a saját ingatlanunk színvilágát, amivel könnyebbé válik a döntés.

A webes alkalmazás újdonsága, hogy teljesen egyedi kombinációkat lehet összeállítani, szinte bármilyen színvilág megalkotható. Kilenc épülettípus közül választhatunk a „Kádár-kockától" a minimál stílusú házig. A nyílászárók, az ereszek és a tetők színei a legelterjedtebb színekből választhatóak ki. A homlokzatot 1002, lábazatot 42 féle színben tervezhetjük. További specialitás, hogy a Mapaint programban van lehetőség a lábazatok színvakolattal történő tervezésére is, szintén 1002 féle színben.

A program kifejlesztésénél nagy gondot fordítottak a fény és árnyék megjelenésére a felületeken, a lehető legvalósághűbb látvány érdekében. Az elkészült színösszeállítások elmenthetők, valamint az alkalmazás a Mapei termékek – vakolat és lábazat – esetében mutatja a színkódot is.

Az alkalmazás a hoszigetelesmindenkinek.hu/mapaint-szintervezo/ címen érhető el.

Kövesd az oldalunkat a Facebook-on és a Twitteren is!



Címkék: digitalizáció