Szavak, amelyek korszakokat formálnak: Szvetelszky Zsuzsa a varázsigékről

Szavak, amelyek korszakokat formálnak: Szvetelszky Zsuzsa a varázsigékről

A „varázsigék” nem csupán mágikus szavak mesékből, hanem olyan kifejezések, amelyek egy korszak társadalmi, kulturális jelenségeit tükrözik. Szvetelszky Zsuzsa szociálpszichológus a 25. Internet Hungary konferencián tartott előadásában a szavak erejét és hatását járta körül, példákat hozva a mindennapi életből és a közösségi médiából.
Ne csak hosszan, aktívan is éljünk!

Ne csak hosszan, aktívan is éljünk!

Mindenki arról álmodozik fiatal kora óta, hogy minimum száz évig fog élni. Szerencsére, ahogy fejlődik az orvostudomány, ahogy egyre jobb szűrővizsgálatok léteznek, ez egyre többeknek adatik meg. Sajnos nem sokaknak, de egyre többeknek, különösen, ha olyan országok felé fordítjuk tekintetünket mint Japán, ahol európai szemmel nézve hihetetlen adatokra bukkanhatunk e téren. Azonban azt is érdemes megemlíteni, hogy amikor hosszú életről álmodozunk, ezt nem betegségben az ágyban töltve képzeljük el, hanem Balatont kerülve kerékpáron, cseresznyefa ágakat metszve vagy éppen az unokák társaságában. Azért, hogy ez valóban így is lehessen, mi is sokat tehetünk!
Őszi elcsendesedés: az önismeret időszaka

Őszi elcsendesedés: az önismeret időszaka

A tudatos élet egyik alapvető kérdése, mennyire vagyunk tisztában önmagunkkal és érzelmeinkkel. Vicsápi Natália, önismereti tanító, a Nati Method alapítója arra biztat minket, hogy az ősz során fordítsunk időt az önvizsgálatra, hiszen ez kiváló időszak önmagunk megismerésére. A szakértő ezeket a nehéz kérdéseket válaszolja meg az alábbiakban, amelyek segítenek abban, hogy elinduljunk az önismeret útján: hogyan befolyásolják az érzelmek a mindennapjainkat, és milyen módon tudjuk átvenni az irányítást az életünk felett?!
Akkor is hazudunk, ha kérdezünk? Mindennapi társunk a manipuláció

Akkor is hazudunk, ha kérdezünk? Mindennapi társunk a manipuláció

A manipuláció erejéről és annak mindennapi tudatos, valamint tudattalan alkalmazásáról beszélt a 25. Internet Hungary konferencián Kitanics Márk kriminálpszichológus. A szakember rámutatott, hogy valójában mind hazudunk, ám míg mások esetében farkast kiáltunk, a saját hazugságainkat minden esetben legitimálni tudjuk.
“A trauma hatása, hogy lekapcsolódunk saját magunkról”

“A trauma hatása, hogy lekapcsolódunk saját magunkról”

A belső béke két összetevő nélkül lehetetlen: az egyik a szabadság, a másik, hogy ismerjük saját magunkat - kezdte előadását Dr. Máté Gábor, a világhírű magyar származású kanadai orvos szeptember 16-án a MOM Kultban. Szerinte a belső küzdelem és fájdalom legfőbb oka, hogy nem vagyunk saját magunk. De hogyan váltunk ilyenekké, és hogy érhetjük el a békét a szabadságon keresztül? Ezt járta körül “A belső béke útja” című előadásban.
1/32