Így védjük meg okosotthonainkat!

Így védjük meg okosotthonainkat!

Az adatvédelem kiemelkedő fontosságú téma, ami a digitális eszközök használata során nemcsak a gyártóktól, de a vásárlóktól is kellő tudatosságot igényelnek. Erre hívja fel a figyelmet az okosotthon szakértő Tesla, az Adatvédelem Nemzetközi Napján, január 28-án.
Okosotthonok trendek, amelyek meghatározzák 2024-et

Okosotthonok trendek, amelyek meghatározzák 2024-et

2023 nagyszerű év volt az okosotthonok számára - több tucat innovatív termék és fejlesztés mutatkozott be, amelyek megváltoztatják az életmódunkat. 2024 pedig az új technológiák és fejlesztések otthoni integrációjának éve lesz. A cseh Tesla okosotthon márka bemutatja a következő évet formáló okosotthon trendeket.
Kulcs az okosotthonodhoz

Kulcs az okosotthonodhoz

Automatikusan felkapcsolódik a lámpa, ahogy hazaérünk, ha melegünk van, elindul a légkondicionáló, majd érkezik egy értesítés az okostelefonunkra, hogy lejárt a mosás, indulhat a szárítás. A mesterséges intelligencia körülvesz minket és a lehetőségeket okosan kihasználva az otthoni tevékenységeinket is megkönnyítheti. De hogyan nyújthat segítő kezet a technológia háztartási feladataink elvégzésében és miképpen állíthatjuk kényelmünk, egészségünk vagy éppen szórakozásunk szolgálatába az otthonunkat? A Samsung SmartThings alkalmazás digitális személyi asszisztensként támogatja a tudatosabb és gazdaságosabb háztartás kialakítását, miközben több teret és időt biztosíthat a kikapcsolódásra.
Okosotthon: a kényelmi szempontok dominálnak vásárláskor

Okosotthon: a kényelmi szempontok dominálnak vásárláskor

Az okosotthon megoldások egyre elterjedtebbek Magyarországon. Ez részben a kedveltségüknek köszönhető, részben annak, hogy egyre több háztartási eszközbe telepítenek olyan kommunikációs protokollt, amivel az már okoseszköznek számít, akkor is, ha a vásárlónak ez nem igénye és ezt a funkciót valójában ki sem használja. A Reacty Digital 2023-as felmérése szerint a lakosság 32 százaléka használ valamilyen okosotthon megoldást, és további 40 százalék nyitott a használatára, csak drágállja azt.
Elég okosak vagyunk egy okosotthonhoz? A leggyengébb láncszem mindig a felhasználó

Elég okosak vagyunk egy okosotthonhoz? A leggyengébb láncszem mindig a felhasználó

Összekapcsolt világban élünk. Van intelligens ajtócsengőnk, így ellenőrizhetjük okostelefonjainkon, hogy ki áll az ajtónk előtt, van okosóránk, hogy nyomon kövessük egészségi állapotunkat. De a dolgok internetének forradalma még a háztartásainkat is elárasztotta az intelligens készülékek egész sorával, az okosteáskannáktól az okosmosógépeken át az okoshűtőszekrényekig. Becslések szerint jelenleg 15 milliárd IoT eszköz van világszerte, 2030-ra egyes számítások szerint 30, egy másik tipp szerint 70-100 milliárd ilyen netes eszköz lesz forgalomban, beleértve az intelligens izzókat, a levegőminőség-monitorokat, az ajtócsengőket, a mosógépeket és a hűtőszekrényeket. Mindez megkönnyítheti ugyan az életünket, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy biztonságosabbá is teszi azt. Íme az ESET szakértőinek tanácsai arról, hogy hogyan használjuk otthonunkban az okoseszközöket.
2/3