Gyermekeket segítő civil szervezetek sikeres működését támogatja a KPMG anyagilag és szakmai tanácsadással

Gyermekeket segítő civil szervezetek sikeres működését támogatja a KPMG anyagilag és szakmai tanácsadással

Kihirdették a KPMG 15. éve futó Felelős Társadalomért Programjának nyerteseit, akik pro bono tanácsadást, valamint a korábbi években meghirdetett támogatást megtriplázva, 3-3 millió forintos működésre fordítható pénzügyi segítséget és informatikai eszközöket kapnak. A pályázattal a KPMG az egészségügy, az oktatás, a sokszínűség, a környezeti fenntarthatóság területén működő közhasznú szervezetek fenntartható, hatékony és átlátható működéséhez ad támogatást. A három nyertes mindegyike a gyermekeket helyezi tevékenysége központjába.
A márkák megítélése szenvedhet kárt a visszaeső életszínvonal miatt

A márkák megítélése szenvedhet kárt a visszaeső életszínvonal miatt

Az összes vizsgált szempont szerint romlott a fogyasztói elégedettség az elmúlt egy évben a KPMG Customer Experience Excellence globális kutatása szerint. A jelenség mögött első sorban a globális megélhetési válság áll. Ugyanakkor a pandémia idején a márkák részéről tapasztalt odaadó hozzáálláshoz képest a mostani krízisjelenségek kezelésében nem érzik a fogyasztók a cégek részéről a partneri hozzáállást. Míg például a covid okozta fogyasztói nehézségeket közös összefogással lehetett megfelelően kezelni, a mesterséges intelligencia kérdésében akár a front ellentétes oldalára is rendeződhetnek a szolgáltatók és a fogyasztók – hívja fel a figyelmet jelentésében a KPMG.
Erős Zita a magyarországi KPMG új HR igazgatója

Erős Zita a magyarországi KPMG új HR igazgatója

2023. szeptember 4-től Erős Zita tölti be a magyarországi KPMG HR igazgatói pozícióját. A szakember rövidebb megszakításokkal mintegy 20 éve dolgozik tanácsadási területen, sokrétű tapasztalatai közül kiemelkedik több szervezeti változás és nemzetközi integráció HR oldali sikeres támogatása. Erős Zita a Foodorától érkezett a KPMG-hez.
Jelentős fejlesztési potenciál rejlik a magyar vállalatok ügyfélszolgálati folyamataiban

Jelentős fejlesztési potenciál rejlik a magyar vállalatok ügyfélszolgálati folyamataiban

Gőzerővel fejlesztik a cégek ügyfélszolgálati folyamataikat, így már átlagosan legalább négy különböző csatornán lehet elérni a nagy ügyfélforgalmat bonyolító magyar vállalatokat – állapította meg a KPMG friss magyarországi kutatásában. A különböző képességekkel rendelkező chatbotokat egyre több cég igyekszik mesterséges intelligenciával felruházni, ugyanakkor jelenleg a legnagyobb kihívás a vállalatoknak mégiscsak az, hogy saját belső működésüket optimalizálják. Nem elég ugyanis csupán az elérést biztosítani az ügyfélszolgálat felé, hanem valódi és gyors válaszokkal kell tudni előremozdítani az ügyfelek kéréseit, panaszait, érkezzen az bármely csatornán. Ráadásul mindezt függetlenül attól, hogy vállalaton belüli munkatárstól vagy külső ügyféltől, vásárlótól érkezik a kérés.
Idén négyszeresére nőtt a feltörekvő technológiák támogatottsága

Idén négyszeresére nőtt a feltörekvő technológiák támogatottsága

A fejlődő technológiai trendekkel való lépéstartás továbbra is létfontosságú az üzleti növekedéshez. A globális gazdasági bizonytalanság ellenére a vállalatvezetők elkötelezettek maradtak a digitális átalakulás és az innovációs prioritásaik mellett – a feltörekvő technológiákat csaknem négyszer annyi vezető támogatja, mint tavaly. A KPMG legutóbbi felmérése, a KPMG Global Tech Report 2023 szerint a digitalizációért felelős vezetők bíznak abban, hogy a modern technológiák beemelése az üzleti élet minden területén termelékenység-növekedést hoz, ugyanakkor úgy látják, a technológiai fejlődést nem lassítja a jelenlegi bizonytalan gazdasági környezet. A biztonság, a bizalom és az adatok maximális védelme elsődleges napirendi pontok.
1/9