Ezért jó, ha el tudunk pirulni

Ezért jó, ha el tudunk pirulni

Miért pirulunk el, miért nem pirul el mindenki, és vajon az állatok is elpirulnak? Vajon a pirulás spontán érzelmi reakció, vagy kognitív önreflexió eredménye? Megannyi kérdés, amire most tudományosan megalapozott válaszokat kaphatunk.
Olyanok vagyunk akár a fák, csak nem vagyunk ennek tudatában

Olyanok vagyunk akár a fák, csak nem vagyunk ennek tudatában

Legyen szó bármely életkorról, kapcsolódásaink meghatározóak számunkra. Sok elmélet foglalkozik azzal, hogy hogyan koordinálódnak érzelmeink, a viselkedésünk, vagy az élettani folyamataink társas kapcsolataink hatására. Ha például leülünk beszélgetni valakivel, egy idő után észrevehető, hogy felvettük ugyanazt a testhelyzetet. Érzékenyen reagálunk hát környezetünk rezgéseire. Dr. Magyaródi Tímea, a pozitív pszichológia kutatója kapcsolataink fontosságáról tartott előadást a 29. Digital-Media Hungary konferencián.
A mesterséges intelligencia elmúlt 10 éve, a mesterséges intelligencia felépítése

A mesterséges intelligencia elmúlt 10 éve, a mesterséges intelligencia felépítése

Nem vagyok adattudós, nem vagyok fejlesztő és koránt sem vagyok AI szakértő. Egy olyan szakember vagyok, aki tudja, hogy folyamatosan képben kell lenni és tanulni, hogy lépést tudjunk tartani a trendekkel, de főleg az új eszközökkel. Ehhez pedig elengedhetetlen, hogy olyan szakterületekbe is bele lássunk kicsit, ami amúgy távol áll a szakmánktól. Így volt ez annó az értékesítés kapcsán a sales területtel, aztán az employer branding okán a HR-el, és most a technológia rohamos fejlődése miatt a programozással is. Nem kell tudnunk egyik esetben sem profin eladnunk, vagy toboroznunk, vagy akár kódot írnunk, de tudnunk kell, hogy mi hogyan működik. Érteni kell a logikáját. Ezt a logikát igyekszem most bemutatni és körbe járni a mesterséges intelligencia kapcsán.
A tudás és az érzelmek egyensúlya

A tudás és az érzelmek egyensúlya

Dr. Aczél Petra a 29. Digital-Media Hungary konferencián arról tartott előadást, hogy a társadalom túlságosan nagy hangsúlyt fektet a tudásra, miközben az érzelmek és az intuíció szerepét alulértékeli. Az előadás három fő részre tagolódott: a tudástársadalom mítosza, a lehetséges helyettesítők, valamint az érzelmek és az érzelem szerepe a jövőben.
Hogyan befolyásolja a döntéseinket az agyunkban élő „sárkány”?

Hogyan befolyásolja a döntéseinket az agyunkban élő „sárkány”?

Becker György a 29. Digital-Media Hungary konferencián a viselkedési közgazdaságtan életünkben betöltött szerepéről tartott előadást. Mit jelent a gyors és a lassú gondolkozás? Hogyan befolyásolják az érzelmek a döntéseinket, és hogyan győzhetjük le a hüllőagyat? Az összefoglalóból többek között ezekre a kérdésekre is kiderül a válasz.
1/5